Yüz estetiği

Yaşlanma, yaşlanma ile meydana gelen kırışıklıklar ve lekeler, kişilerin sosyal hayatlarını ve psikolojilerini etkilemektedir. Yaşlanma belirtilerini en aza indirgemek isteyen kişiler ise yüz estetiği yaptırarak bu durumdan kurtulabilmektedirler. ,

Yüz estetiği sadece kişi için değil estetik cerrahi açısından da önem teşkil etmektedir. Yüzde eğreti duran, kişinin güzelliğini gölgeleyebilecek her durum, yüz estetiği ile ortadan kolaylıkla kaldırılabilir. Geçmişten bu yana güzellik, insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir.  Yüz ise insanı yansıtan en önemli alandır. Yüz estetiği yaptırmak isteyen bireyler de bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek kişinin deneyimli olmasına dikkat etmelidir. Çünkü cerrahi tarafın yanında estetik kaygılar da işin içerisine girmektedir. Özellikle burun ameliyatlarında burun, kişinin yüz hatlarına uygun bir şekilde yapılmalıdır. Kişi operasyon sonrasında, operasyon yapılacak olan bölgeye göre değişiklik göstermekte, sosyal hayatına geri dönebilir. Fakat yüz ameliyatlarında en fazla dikkat edilmesi gerek husus operasyon yapılan bölgenin kanamasını önlemektir. İyileşme süresi boyunca kişi, kendine dikkat etmeli, doktor tavsiyesinin dışına çıkmamalıdır.

Peki, yüz estetiği ile neler yaptırılabilir?

Artık insanlar dış görünüşleri ile herhangi bir problemleri oldukları zaman estetik ile düzeltebilmektedir. Gelişen teknoloji ile günümüzde birçok cilt probleminin, kırışıklıkların çok daha kolay çözümleri bulunmaktadır. Yüzde yapılacak operasyonlar bölgelere göre ayrılmaktadır. Üst yüz, orta yüz ve alt yüz olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Üst yüzde alın ve kaş estetiği, orta yüzde göz, burun, yanak, ağız çevresi, alt yüzde ise boyun, ağız çevresini kapsamaktadır. Genellikle yüz estetiği ile: çene estetiği, çene ucu estetiği, kulak estetiği, burun estetiği, migren tedavisi, dudak dolgunlaştırma, belirginleştirme, göz kapağı daraltma, yüz germe ve gençleştirme, botox, dolgu, yüz daraltma gibi operasyonlar uygulanabilmektedir. Yaşa ve cinsiyete bağlı olarak en fazla burun estetiği, yüz germe ve gençleştirme botox, dolgu, yüz daraltma gibi operasyonlar tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yaşa ve genetik durumlara bağlı olarak kaş kaldırma yani kaş estetiği de tercih edilmektedir. Kaş kaldırma operasyonu ile daha genç bir yüze sahip olmak mümkün.

Whatsapp+90 544 890 01 44

© 2019 RABIAGUN INTERNATIONAL. ALL RIGHTS RESERVED. RABIAGUN.COM

Subscription Request Successfully placed!

Your Message successfully sent!