Uçak transfer otel hizmetleri

Globalleşen Dünya’da ulaşım kolaylığının gelmesi ile birlikte sağlık turizmin oluşumuna yardımcı olmuştur. Hastaların ve hasta yakınlarının da rahatlığını sağlamak amacıyla tıbbi seçeneklere olanak sağlamıştır. Artık hastalar, sağlık hizmeti almak için gidecekleri ülkeleri seçerken uçak, transfer ve otel olanaklarına bakmaktadırlar. Çünkü hastanın kendini rahat hissetmesi ya da hasta yakınının dinlenebilmesi için bunlar önem teşkil etmektedir. Sağlık turizmi oldukça gelişmiş olduğundan dolayı da kendi içerisinde farklı alt dallar ve pazar alanları oluşturmuştur. Hastaların, sağlık hizmetlerini doğru ve rahat bir şekilde alabilmeleri için sağlık turizminde ulaşıma özel acenteler kurulmuştur. Bu acentalar ile hastalar, sadece iyileşme sürecine odaklanabilmektedirler. Uçak, transfer ve konaklama hizmetlerinde hasta ilgilenecek kişilerin kesinlikle hasta ile aynı dili konuşmaları önemlidir. Çünkü hasta ve refakatçi kendilerini rahat hissetmeli ve herhangi bir durumdan endişe duymamalıdır.

Uçak biletleri

Sağlık hizmeti amacıyla kurulan bu acenteler hasta için, tedavi olmayı seçtiği ülkeden itibaren hasta için hizmet vermeye başlamaktadırlar. Öncelikle hasta için bir tedavi planlanması yapılır. Tedavi planlamasından sonra ise acente hasta için en uygun zamana, en uygun saate uçak bileti temin eder. Her şey hastanın ve yanında bulunan refakatçi için en rahat bir şekilde programlanmalıdır.

Transfer

Transfer hizmetleri, otele ve hastaneye hastanın en rahat biçimde ulaşabilecek şekilde yapılması gerekmektedir. Hastanın sağlık durumuna ya da kendi ülkesindeki hava durumuna bağlı olarak araçlarda klima kullanımı ya da soğuk – sıcak ortamın yaratılması uygun olmayabilir. Bu nedenle transfer sırasında tercih edilen şoförün kesinlikle hasta ve refakatçisine bu durumu sorması ve klimayı hastanın hastalığını ilerletecek ya da hastayı rahatsız edecek şekilde çalıştırmaması gerekmektedir. Tüm bunların dışında transfer sıralarında her türlü enfeksiyon koruma önlemlerinin alınması gerekmektedir.

Konaklama

Yukarıda da bahsedildiği gibi her şey hasta ve refakatçi için en rahat şekilde planlanmalıdır. Bunun yanı sıra konaklama konusunda hastaneye en yakın konaklama tercih edilmelidir. Odalar, her hasta için hastalığın türüne göre seçilmelidir. Ses, klima, nem ve ısı gibi önlemler alınmalıdır.

Whatsapp+90 544 890 01 44

© 2019 RABIAGUN INTERNATIONAL. ALL RIGHTS RESERVED. RABIAGUN.COM

Subscription Request Successfully placed!

Your Message successfully sent!