Lipomatik

 Gerek yaşam tarzı gerekse de genetiğe bağlı olarak vücutta zaman zaman yağlanmalar oluşabilmektedir. Fazla kilolar yaşam kalitesini düşürdüğü gibi kişinin sosyal hayatını da etkilemektedir.

 Son zamanlarda estetik cerrahi ile birlikte acısız ve daha az zarar ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Lipomatik yöntemi ile ağrısız bir şekilde fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.  Lipomatik, ağrıyı en aza indirgeyen liposuction ile FDA onaylı bir makinedir. İstenilen bölgede istenilen miktarda yağ çıkarılır. 2mm’lik ince bir kanül ile tek noktadan girilir ve işlem gerçekleştirilir.

Nasıl uygulanıyor?

2mm’lik ince kanüller ile yağlı bölgeye uygulanır. Uygulama sırasında titreşim ve vakum ile bölgeyi yağlardan arındırır. Titreşim ile bölgeyi yağlardan arındırırken kaslarda da sıkılaşma sağlar. Diğer uygulamalardan en büyük farkı ise uygulama esnasında herhangi bir damar yapısına, sinir köküne ve kaslara müdahale edilmediği için zararı en aza indirger.

Her yaştan insana uygulanabilir mi?

Uygulanabilmesi için kişinin ergenlik dönemine girmesi ve 18 yaşını geçmesi gerekmektedir.  Lipomatik işleminin sağlıklı bir şekilde işe yarayabilmesi için kişinin vücut hatlarının oturması önemlidir.

Erkekler de yaptırabilir mi?

Erkekler de bu uygulama ile fazla yağlardan kurtulabilir.

Lipomatik sonrasında işe geri dönebilir miyim?

Bu sorunun cevabı uygulanan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü uygulanan bölgenin büyüklüğü, kişinin sağlık durumu gibi etkenler önemlidir. Fakat ortalama bir süre ve kişinin sağlık durumuna göre 1 ila 5 gün içerisinde iş hayatına geri dönebilmektedir. Kişi iş hayatına geri dönse dahi doktor tarafından önerilen korseyi en az 3 hafta boyunca kullanmak durumundadır. 3 haftanın sonunda doktor kontrolüne gitmeli ve yeniden gerekli görülürse korseyi bir süre daha kullanmalıdır.

Liposuction ve lipomatik

Vücut şekillendirme ve fazla yağlardan kurtulmak için en fazla tercih edilen yöntemlerden biri liposuctiondur. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte yeni makineler ortaya çıkarken, vücut ve sağlık daha fazla önemsenmeye başlandı. Liposuction ile yağ aldırma işlemi lipomatik ile yapılan işleme göre vücuda daha fazla zarar vermektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi lipomatik yöntemi ile gerçekleştirilen işlemlerde kaslara, sinir köklerine ve damar yapısına herhangi bir zarar oluşmuyor. Bunun yanı sıra uygulanan bölgede yanık izi gerçekleşmemektedir.

Whatsapp+90 544 890 01 44

© 2019 RABIAGUN INTERNATIONAL. ALL RIGHTS RESERVED. RABIAGUN.COM

Subscription Request Successfully placed!

Your Message successfully sent!