Erkek kadın cinsel sağlık

Cinsel istek her insanın içerisinde olan bir duygudur. Bu duyguyu tetikleyen ise hormonlardır. İnsanlar yıllar boyunca seks yapmak için milyonlarca sebep bulmuştur. Bu sebeplerden ilki üremek olsa da zevk, paylaşım, duygusal tatmin, merak, sarhoşluk bunlardan sadece birkaçıdır.  Türkiye’de cinsel ilişki sırasında alınan tatmin oranı kadınlarda yüzde 35 iken erkeklerde yüzde 56’dır. Bu durum da Türkiye’de sağlıklı ve duygu tatmini odaklı bir cinsel hayatın olmadığını göstermektedir. Seks ve cinsel yaşam kişiye ne sağlar? Gevşemeyi, rahat uyumayı, sıkıntıları unutmayı, kişinin kendini güçlü hissetmesini, özgüven artışını ve seks sırasında harcanan enerji ile kilo vermeyi sağlamaktadır. Fakat sağlıklı bir cinsel hayat yok ise bu durumlar tam tersine dönebilmektedir.

Erkekler için cinsel sağlık

Diğer ülkelere nazaran ülkemizde seks, sadece erkekler için var olan bir durummuş gibi lanse edilmektedir. Bu durum da erkeklerin cinsel hayatlarında yaşadıkları sorunu dile getirmelerinde zorluk çekmelerine yol açıyor.  Eğer erkek sorunu kabullenip yardım alırsa durum çok daha kolay çözüme kavuşmaktadır.  Şuan birçok cinsel sorun rahatlıkla tedavi edilmektedir. Bunlar arasında: Penis eğriliği, bel soğukluğu tedavisi, cinsel ilişkide frengi oluşumu, testiste varis oluşumu, hidrosel gibi birçok rahatsızlık tedavi edilebilmektedir.  Erkeğin sağlıklı bir cinsel hayatının olması için eğer varsa şu sorunları ortadan kaldırmalıdır: erken boşalma, sertleşme problemleri, cinsel isteksizlik, orgazm olamama. Tüm bunlar sağlıklı bir cinsel hayatı yok eden sorunlardır.

Kadınlar için cinsel sağlık

Ülkemizde kadınlar da erkekler gibi cinsel hayatlarında var olan sorunları dile getirmede utanmaktadırlar. Gerek toplum baskısı gerekse de aile baskısı yüzünden var olan sorunu çözmeden hayatlarına devam etmektedirler. Kadınlarda en fazla görülen cinsel sorunlar arasında: ilişkiye girememe, cinsel isteksizlik, orgazm olamama, cinsel tiksinti yer almaktadır.  Kadın ve erkek yapıları gereği bir çekim içerisindedirler. Bu çekim ise seks ile sonuçlandırılmaktadır. Sağlıklı bir cinsel yaşam kişileri daha mutlu etmektedir. Kişiler doktora gitmekten çekinmemeli ve sorunlarını çözmelidirler. Bazı rahatsızlıklar genetik olsa dahi bazıları ilişki terapistleri sayesinde ortadan kaldırılabilecek rahatsızlıklardır.

 

Whatsapp+90 544 890 01 44

© 2019 RABIAGUN INTERNATIONAL. ALL RIGHTS RESERVED. RABIAGUN.COM

Subscription Request Successfully placed!

Your Message successfully sent!