Diş estetiği

Dişler, sadece kişilerin gülümsemelerini değil aynı zamanda sosyal hayatlarını da etkilemektedir. Kötü ve sağlıksız dişlere sahip olan kişiler, kendilerini ve gülüşlerini saklamak zorunda hissetmektedir. Diş estetiği ile birlikte kişi sadece sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmaz. Aynı zamanda sosyal hayatında da rahatlıkla kahkaha atabilen ve gülüşlerini saklamayan bir bireye dönüşür. Tüm bunların dışında ise diş ve diş bölgesi yaşlanma ile doğru orantılı bir şekilde zamanla değişir. Diş estetiği ile birlikte kişi aynı zamanda gençleşmiş olacaktır.

Tek seansta diş estetiği tamamlanabilir mi?

Gelişen teknoloji diş tedavileri için de birçok imkan sunmuş ve 1 gün içerisinde tamamlanabilmesini sağlayan teknolojileri hastalara ve doktorlara sunmaktadır. Yaprak porselen adı verilen uygulama ile birlikte, porselen dolgu ya da tam seramik köprü uygulamaları gibi estetik diş tedavileri 1 günde tamamlanabilmektedir.

Tek seansta diş beyazlatılabilir mi?

Gün içerisinde içilen çay, kahve gibi içecekler ve özellikle sigara sadece cilt yapısını değil dişin doğal yapısını da bozmaktadır. Beyazlatma işlemi ise diş yüzeyinde bulunan ve diş renginin kötü görünmesine sebep olan etkenleri diş yüzeyinden arındırır ve kişiye yeniden beyaz dişler sunar. Fakat bu beyazlatma işlemi tek seansta halledilebilecek bir durum değildir. Bu durum dişlerin yapılarına, kişinin yaşına göre değişir. Kişinin diş yapısına göre birkaç seans gerekebilmektedir.

Diş beyazlatmak dişin yapısına zarar verir mi?

Beyazlatma işleminin diş yapısına herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Fakat diş hekiminin tecrübesi ve kullandığı malzemeler bu durumu değiştirebilmektedir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı, kişinin yüzüne en uygun ve kişiye en fazla yakışacak gülüşün tasarlanması işlemidir. Bu işlemi yapmadan önce ise dişlerin olduğu bölgenin estetiği ve dişetlerinin olduğu bölgenin durumu incelenir, değerlendirilir. Böylelikle gülüş tasarımına başlamadan önce dişetlerinin ve dişlerin tasarıma nasıl dahil edileceği planlanır. Ardından dişlerin, diş, dişeti kemik seviyeleri radyografik olarak incelenmelidir. Sonrasında kişinin isteğine göre tasarlanır. Gülüş tasarımında önemli olan kişiye, kişinin istediği gülüşü verebilmektir. Bu yüzden de diş hekiminin tüm sorunları, doğru bir şekilde planlaması gerekir.

Whatsapp+90 544 890 01 44

© 2019 RABIAGUN INTERNATIONAL. ALL RIGHTS RESERVED. RABIAGUN.COM

Subscription Request Successfully placed!

Your Message successfully sent!